Svjetski dan borbe protiv malignih bolesti

Povodom 4. februara – Svjetskog dana borbe protiv malignih bolesti, tim Savjetovališta Doma zdravlja Andrijevica, u sastavu sestara Vanje Lekić i Dijane Savić, organizovao je edukativnu radionicu/prezentaciju namijenjenu ženama.

Tokom aktivnosti poseban akcenat stavljen je na značaj prevencije, samokontrole i redovnih sistematskih pregleda. Učesnicama su mjerene vrijednosti krvnog pritiska i glikemije, a podijeljen je i edukativni materijal sa fokusom na prevenciju i rano otkrivanje raka grlića materice i raka dojke, kao i na važnost HPV vakcinacije.

Cilj ove aktivnosti bio je podizanje svijesti o značaju zdravih životnih navika i pravovremenih preventivnih pregleda u očuvanju zdravlja žena.